• Data dodania: 07.07.2020
  • Autor wpisu: AD
  • Tagi: nieruchomości, biuro nieruchomości

Technologia wkracza do biur nieruchomości


Choć nowoczesna technologia już dawno zadomowiła się w branżach związanych z kupnem i sprzedażą nieruchomości, to dopiero okres pandemii koronawirusa sprawił, że zarówno agenci, jak i klienci na dobre przekonali się, że to oszczędność i czasu i pieniędzy.


Jedną z możliwości technologicznych jest wirtualny spacer po mieszkaniu, lokalu czy nawet nieruchomości. Narzędzie to pozwala „zajrzeć” do środka danego wnętrza i niemalże poczuć się w nim jak u siebie. Taki wirtualny spacer to nic innego, jak odpowiednio przygotowana prezentacja multimedialna. Od zwykłej prezentacji w postaci serii zdjęć różni ją jednak stopień interaktywności. W tym wypadku to użytkownik decyduje o sposobie poruszania się po danym wnętrzu, dzięki czemu zyskuje jeszcze lepszy ogląd sytuacji oraz możliwość wyrobienia sobie pełniejszej opinii.


W naszym biurze nieruchomości już od dawna zabieramy klientów na takie spacery. Bardzo często jest to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto nie jest z naszego regionu, a szuka tu na przykład mieszkania na wynajem na czas studiów.


Wszelkie badania, trendy i zachowania klientów wskazują jednogłośnie, że wirtualny spacer jest medium, które bardzo dobrze przykuwa uwagę. Pozwala zaoszczędzić czas na dojazdach na bezpośrednie prezentacje. To także sposób na ograniczenie kosztów związanych z podróżą do nieruchomości. Wirtualny spacer to korzyści zarówno dla osób chcących zakupić nieruchomości, jak i dla osób je sprzedających.


Przeciętnie sprzedaż mieszkania trwa od 6 tygodni do 6 miesięcy. Znalezienie najemcy zwykle około miesiąca. Umieszczenie wirtualnego spaceru to prosta droga do szybszego zbycia nieruchomości dla jednej strony transakcji i znalezienia mieszkania dla poszukującego.


Jedno jest pewne - tekstowe ogłoszenia z ograniczonym opisem i minimalistycznym przekazem wizualnym zostały niemal całkowicie wyparte przez internetowe prezentacje ofert, zawierające znacznie bogatszą dokumentację fotograficzną lokalu. I co najważniejsze, dzięki opcji wirtualnego spaceru ogłoszenie może mieć kilkakrotnie więcej zapytań od osób zainteresowanych. Ponadto wirtualne wycieczki mogą pomóc potencjalnym klientom w podjęciu decyzji, gdyż w ten sposób można uwydatnić walory nieruchomości i uatrakcyjnić ofertę od strony wizualnej. To może się przyczynić do szybszego sfinalizowania transakcji.


Zapraszamy na wirtualne spacery po naszych ofertach i do naszego biura przy ulicy Legionowej 28 w Białymstoku.

 https://streamable.com/tu943k